1.674 gösterim
42,92 viral puan

İSTANBUL’DAN GEDİKLİYE EĞİTİM DESTEĞİ.

İstanbul’da eğitim gönüllüsü bir gurup köy okullarının ihtiyaçlarını karşılamak için seferber oluyorlar.
Mehmet GARİP 17.02.2015 saat 19:37
 1. İstanbul’da eğitim gönüllüsü bir gurup köy okullarının ihtiyaçlarını karşılamak için seferber oluyorlar. İstanbul’da yaşamakta olan Sevgi Er hanımın çabaları ile Gedikli köyüne de eğitim desteği verildi.

  Yarı yıl tatiline girdiğimiz sırada 2. 3. 4. Sınıf öğrencileri için Yardımcı kitapları, deneme sınav serisi, 4. Sınıflar için soru bankası, hikaye kitapları, boyama kitapları vs. ve Ana okul öğrencilerimizde dahil tüm öğrencilerimiz için bot gönderdiler. Botları; Rezzan Demirok, Tuba Sarıkuş, Şebnem Özmen ve Fatoş Arslan hediye ettiler. Hikaye kitaplarini ; Zinnur Ölkentay Özcanlı Zeynep Özcanlı ve Turan Durmuş hediye ettiler. 2. 3. 4. Sınıf öğrencileri için Yardımcı kitapları, ….. testlerini, 4. Sınıflar için soru bankası; Yonca Kayhan hediye etti. Boyama kitap vs. kolisini ; Ayça Sucu ve Sevgi Er’in hediyesi, kargo ise Turan Uzun tarafından üstlenildi.

  O kadar çok dernek bilmem ne tanıyorum ki böyle güzel işler başardıklarını görmedim. Bir dernekleri yada büyük sivil toplum kuruluşu olmamalarına rağmen bir çok köy okulunun ihtiyaçlarını karşılıyorlar.İşe yaramaz sivil toplum kuruluşları yerine, böyle güzel gönüllü güzel işler başaran insanların sayısı çoğalmalı.

  Sosyal paylaşım sitesi facebook’ta bir gurup kurdular “DENİZ YILDIZLARI GELECEĞİMİZ” destek verilmeli. Gurubun sloganı şöyle başlıyor; DENİZ YILDIZLARI GELECEĞİMİZ. Bir hikayemiz var hepimizin hikayesi bu..Bir sahil okyanuslara açılan ışıl ışıl ülkemizin sahillerinde... kıyıya vuran deniz yıldızları çabalıyor denize ulaşabilmek için..Biri çıkıyor deniz yıldızlarını gören sahile iniyor tek tek denize atmaya başlıyor..uzaktan seyreden başka biri yanına geliyor ne yapmaya çalışıyorsun diyor..deniz yıldızlarını kurtarıyorum diyor..tek başına nasıl yapacaksın binlerce var diyor..hafif bir tebessümle adam bakıyor ve... sende at denize bir deniz yıldızı bir yıldız daha kurtulsun diyor... adam düşünüyor evet diyor... bu hikayemiz seyretmek yerine hepimizin bir deniz yıldızı olmalı.. ... SLOGANIMIZ;..SEN ÇAĞIR YETER!!! Sevgi ER

  Köy okullarının eksikleri elbette bitmiyor. Bu gelen hediyeler ile Gedikli köyü öğrencileri mutlu oldular ve ben ise onları mutluluğundan onlardan daha fazla mutlu oldum.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 24 gösterim

 • Toplam Viral: 34 gösterim
 • Toplam Seed: 39 gösterim
 • Toplam Direkt: 1.601 gösterim
 • Viral Puan: 42,92